Informácie

Závlaha futbalového ihriska je naša obľúbená činnosť v rámci závlah. Realizácia závlahy futbalového ihriska trvá v závislosti od pôdy približne 5 pracovných dní.

Pri štandardnom rozmere ihriska (110m×65m) používame na zavlažovanie 24 postrekovačov. Stačilo by ich aj menej, keďže jeden postrekovač má dostrek cca 20m, zo skúsenosti však vieme, že na ihrisku často fúka – a zásadne najmä vtedy, keď postrekujú závlahy. Na niektorých dokonca spravidla  fúka vietor vždy z jednej a tej istej strany. Tu je krásne vidieť, že trysky, ktoré striekajú proti smeru vetra, dosahujú dostrek z pôvodných 20m iba cca 6-7m. Aj v takýchto podmienkach vieme pri počte 24 postrekovačov zaručiť úplné poliatie celej hracej plochy ihriska.

Každá z trysiek má spotrebu 5m3/h a viac, čo znamená že zdroj vody, ktorý používame na závlahu, musí mať kapacitu 5m3 a viac. V takomto prípade postrekuje 1 tryska. Ak sa vieme so zdrojom vody priblížiť ku kapacite 10m3, používame systém, kedy postrekujú 2 trysky naraz. Viac ako 2 trysky naraz štandardne neuvažujeme, iba na požiadavku investora, pretože je to nákladnejšie z pohľadu na realizácie samotnej závlahy a tiež z pohľadu čerpacej stanice, ktorá už musí byť v kategórií 15m3 a viac.

Čerpacie stanice, inak povedané – čerpadlá, ktoré sú riadené nejakou elektronikou, staviame vždy tak, aby mali určitú rezervu. Ak časom klesne výkon čerpadla v dôsledku opotrebovania, bude dostrek postrekovačov dostačujúci. Naši projektanti však vždy uvažujú aj s tlakovými stratami – či už na dĺžke potrubia ale aj na jednotlivých prvkoch závlahy (kolená, filtre, a pod.).

Momentálne sa snažíme naším zákazníkom priblížiť nové technológie v oblasti zavlažovania, napr. ovládanie závlahy prostredníctvom smartfónu, pripojenie riadiacich jednotiek na meteo stanice, a mnohé ďalšie moderné riešenia.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie