Senzory

Custom dimensions 1400x200 px (10)

Senzory

Zefektívniť trávnik si môžete aj pomocou namontovania senzozu do vašej záhrady. Poznáme viac druhov, ktoré si môžete vybrať. Poďme sa na ne pozrieť.


toto 

Čo je to senzor?

Senzor je zariadenie, ktoré zbiera informácie a využívajú ich na monitorovanie a udržiavanie rôznych systémov. Zbierajú údaje o prostredí na základe teploty a vlhkosti vzduchu či pohybu alebo dymu.

 

Aké senzory pre závlahové systémy používame?

Senzor dažďa
Senzor vetra
Senzor teploty
●Meteostanice
●Senzor prietoku
●Senzor pôdnej vlhkosti

 

 

 


senzordazda

Senzor dažďa

Senzor dažďa je štandardným prvkom závlahového systému. Citlivosť dažďového sezóna sa dá nastaviť na určitý počet v mm zrážok. Dažďové senzory predchádzajú plytvaniu vody a zastavia zavlažovanie, ak začne pršať.

Pokiaľ umiestnite dažďový senzor na slnko, po daždi sa senzor rýchlejšie vysuší a odblokuje závlahový systém.

 Senzory dažďa nájdete TU.

 

 

 

 

 

 


 Custom dimensions 1418x1083 px (3)

Senzor vetra

Senzor vetra meria silu vetru. Ak prekročí nastavenú silu, deaktivuje zavlažovanie. Šetrí vodu a zvyšuje účinnosť zavlažovacieho systému v silných veterných podmienkach a zároveň opätovným spustením v ideálnych veterných podmienkach.
Chráni unášaniu závlahovej dávky na cesty, chodníky, domy.
Senzor vetra nájdete TU.

 

 

 

 

 

 

 


freeee 

Senzor teploty

Tento senzor zabraňuje zavlažovaniu pri mrazoch a slúži na ochranu povrchu, chodníkov a vozoviek pre zamrznutím. Zlepšuje celkovú automatizácia zavlažovacích systémov.

Tento senzor si môžete kúpiť TU

 

 

 

 

 

 

 

 


Custom dimensions 1418x1083 px (29)

Meteostanice

Meteostanice sú zariadenia, ktoré sledujú informácie na základe daných parametrov. Zbierajú informácie ako je teplota pôdy, vzduchu, vlhkosti. Zabraňujú plytvaniu vodou po aktivácií aktivácii senzoru dažďa, mrazu a vetra.  


Meteostanice nájdete TU.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Custom dimensions 1418x1083 px (25)

 Senzor prietoku

Senzory prietoku monitoruje údaje o prietoku vody a reaguje v reálnom čase. Vďaka tomuto zamedzuje plytvaniu a poškodeniu spôsobenými únikmi vody.
Senzory prietoku kúpite TU.

 

 

 

 

 

 

 

 


Custom dimensions 1418x1083 px (27)

Senzor pôdnej vlhkosti

Senzor pôdnej vlhkosti riadi závlahu na základe vlhkosti a stavu pôdy. Senzor vlhkosti sa skladá zo senzoru a snímaču. Senzor, tzv. sonda sa umiestňuje do pôdy. Ak pôda dosiahne požadovanú vlhkosť, zavlažovanie sa buď vypne alebo nespustí vôbec. Takto Vám šetrí vodu a aj Vaše rastlinky. O plytvanie vody sa nemusíte vôbec báť.  

Senzory pôdnej vlhkosti kúpite TU.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Senzory zabezpečujú optimálny chod závlahového systému. Ako doplnok ku Vašej závlahe bude určite nevyhnutným pomocníkom.
Pre správny výber senzoru pre Váš závlahový systém sa neváhajte ozvať. Pomôžeme Vám s výberom. 

stiahnuť